Sućuraj now
 

Apartmany ''Mate Slavić'' – ostrov Hvar


apartmany hvar hvar apartmany apartmany hvar

- Ubytování - Ostrov Hvar, Chorvatsko


Vlastník apartmanů Mate Slavić je tradiční dalmatynský rybař z Hvar.

Nabízeme Vám dva dvoupokojové apartmany (apartman A, apartman B) a studio-apartman.

Apartmany mají chladicí zařízení.

WLAN internet.


hvar apartmany

- Ubytování - Ostrov Hvar, Chorvatsko
APARTMAN A


Apartman A má dva dvoulůžkové pokoji s koupelnou, SAT-TV, kuchyne a obývací poko.

Každý pokoj má balkón.

Apartman A má chladicí zařízení.


apartman hvar hvar apartman apartman hvar hvar apartman

- Ubytování - Ostrov Hvar, ChorvatskoAPARTMAN B


Apartman B má dva dvoulůžkové pokoji s koupelnou, SAT-TV, kuchyne a terasu.

Každý pokoj má balkón.

Apartman B má chladicí zařízení.


ubytování hvar hvar ubytování ubytování hvar hvar ubytování

- Ubytování - Ostrov Hvar, ChorvatskoSTUDIO APARTMAN


Studio-apartman má dvoulůžkový pokoj, SAT-TV, kuchyne a koupelnu.

Pokoj má balkón.

Studio-apartman má chladicí zařízení.


hvar ubytování  ubytování hvar hvar ubytování  ubytování hvar

- Ubytování - Ostrov Hvar, ChorvatskoKolem apartmanů je zahrada.

Apartmany mají velmí atraktyvný dvůr se zeleným porostom a jeho stín je dokonalé místo pro dovolenú.

Pet minut pešky od apartmanů nacházejí se divoké netknuté plaži s jako křištál čistým mořem, do kterých se může taky jet barkou kterú vlastník svým hostem nabize.


 ubytování ostrov hvar  ubytování ostrov hvar  ubytování ostrov hvar  ubytování ostrov hvar

- Ubytování - Ostrov Hvar, ChorvatskoOstrov Hvar


Hvar je chorvatský ostrov v Jaderském moři u dalmátského pobřeží. Od západu k východu se rozprostírá v délce 68 km. Hvar je oddělen od ostrova Brač Hvarským kanálem (Hvarski kanal), od ostrova Vis Visským kanálem, od Korčuly Korčulským kanálem, od poloostrova Pelješac kanálem Neretva, zatímco východní cíp ostrova se nachází pouhých 5 km od pevniny.

Největší oblasti ostrova zahrnují:
město Hvar (4138 obyvatel (2001.), sídlo prvního veřejného divadla v Evropě, otevřeného roku 1612., město Stari Grad, rozprostřené v severní části ostrova (2817 obyvatel (2001.), místo jednoho z prvních lidských osídlení na jaderských ostrovech během Antiky, Jelsa je město ve středoseverní části ostrova (3672 obyvatel (2001.), Sućuraj je malebné malé město (staré více než 2300 let) na východním okraji ostrova Hvar v Chorvatsku. Cca 400 obyvatel žije z cestovního ruchu a rybolovu.


Ostrov Hvar Chorvatsko Ostrov Hvar Chorvatsko Ostrov Hvar Chorvatsko

- Ubytování - Ostrov Hvar, Chorvatsko


Díky velmi mírnému klimatu a překrásné krajině sem přijíždí mnoho turistů. Město je oficiálním centrem východní části ostrova.

Podél jižního pobřeží ostrova se nachází několik menších ostrůvků, jmenovitě např. Paklenski otoci na západě a ostrov Šćedro na jihu. Lidé na Hvaru žijí převážně z rybolovu a cestovního ruchu. Ostrov má totiž velmi mírné středomořské podnebí, středomořskou vegetaci a nádherné pláže, jež přitahují turisty. Hvar je administrativně součástí Splitsko-dalmatské župy.

Ve 4. století př. n. l. lidé z Faru porazili válečníky z Jasadini a jejich spojence. Vítězství nad mnohem početnějším vojskem je zvěčněno v jednom z nejstarších chorvatských zápisů. Hvarská kultura trvala v období 3500. př. n. l. až 2500. př. n. l.. Benátští námořníci spatřili ostrov, když se plavili směrem ke kanálu Neretva a byli ohrožováni piráty z ostrova. Hvar je důležitý pro historii Chorvatska, jelikož byl jedním z center chorvatské literatury v období renesance, s takovými autory, jako Petar Hektorović a Hanibal Lucić. Ivan Vučetić, muž, který zdokonalil daktyloskopii na sklonku 20. století, pocházel z ostrova Hvar.

Díky jedinečným pobřežním proudům a klimatu je Hvar domovem mnoha vzácných druhů flory a fauny.


Ostrov Hvar Chorvatsko Ostrov Hvar Chorvatsko Ostrov Hvar Chorvatsko

- Ubytování - Ostrov Hvar, Chorvatsko


Původně znám jako Pharos podle egejského ostrova Paros, ostrov Hvar byl řeckou kolonií. Řecký básník Apollonius Rhodský zmiňoval ve 3. století př. n. l. ostrov pod názvem „Piteyeia“. Toto pojmenování pochází buď z řeckého slova „pitys“ (smrk), nebo z antické ilýrske vesnice Pitve ležící uprostřed ostrova. Za vlády starověkého Říma (v provincii Dalmácie), byl znám jako Pharia, později Fara.

V raném středověku osídlili ostrov Slované a dali mu jméno Hvar, nahrazujíce hlásku „hv“ za staroslovanské „f“, ale ostrov byl stále ovládán římským obyvatelstvem z Dalmácie. Vliv Slovanů však přiměl usedlé Římany ještě jednou název ostrova změnit, tentokrát na jméno Quarra.

Od pozdního 11. století jej Italové nazývali Lesina, což znamenalo „les“ (vychází z tehdejší podoby ostrova), zatímco v Benátské republice měl název Liesena. Italské pojmenování, Lesina, přetrvalo v oficiálním užívání až do 19. století.Sućuraj


Sućuraj je malebné městečko na východním cípu chorvatského ostrova Hvar, vzdálené 5 km od dalmátského pobřeží a 77 km od města Hvar. Sućuraj má okolo 400 stálých obyvatel.

Mezi primární ekonomické aktivity se řadí cestovní ruch a rybolov. Město je oficiálním centrem východní části ostrova Hvar.


Sućuraj Ostrov Hvar Chorvatsko Sućuraj Ostrov Hvar Chorvatsko Sućuraj Ostrov Hvar Chorvatsko

- Ubytování - Ostrov Hvar, Chorvatsko


Ostrov Hvar je známý svým příznivým středomořským klimatem a vysokým počtem slunných dnů. Vždyť Sućuraj je s více než 2700 hodinami slunečního svitu ročně jedním z nejslunnějších a nejteplejších míst ostrova. V okolí centra města jsou dvě pláže: Cesminica a Bilina. Turisté se zde mohou ubytovat v soukromých apartmánech, penzionech, vilách, pokojích, hotelích či autokempech.


Sućuraj Ostrov Hvar Chorvatsko Sućuraj Ostrov Hvar Chorvatsko Sućuraj Ostrov Hvar Chorvatsko

- Ubytování - Ostrov Hvar, Chorvatsko


Na Sućuraj se dostanete pravidelným trajektovým přívozem z Drveniku na Makarské riviéře, což vám zabere okolo 25 minut. V zimě jezdí denně 3-4 přívozy, avšak v letních měsících se jejich počet zvyšuje na 10-15 za den.
Přístav je blízko centra Sućuraje.